Park Technologiczny MMC Brainville gospodarzem Sądeckiego Tygodnia Przedsiębiorczości.

14 lis 2016

14 listopada w Parku Technologicznym MMC Brainville odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca Sądecki Tydzień Przedsiębiorczości planowany w dniach 23-29 listopada br. Tym razem Park Technologiczny MMC Brainville w Nowym Sączu jest współorganizatorem Sądeckiego Tygodnia Przedsiębiorczości wraz z Urzędem Miasta Nowego Sącza, Sądeckim Urzędem Pracy, Fundacją Pomyśl o Przyszłości oraz z Wydawnictwem Dobre Sp. z o.o.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano ideę Sadeckiego Tygodnia Przedsiębiorczości, wydarzenia poświęconego obszarowi przedsiębiorczości w powiecie nowosądeckim, gdzie rozwijają się jedne z największych spółek nie tylko o zasięgu ogólnopolskim ale i ogólnoświatowym.
Konferencję otworzył wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech. Współorganizatorzy wydarzenia po kolei mówili o atrakcjach poszczególnych dni, gdzie każdy dzień skierowany jest do innej grupy docelowej aby móc rozmawiać o biznesie, o wzajemnej współpracy oraz o możliwościach jakie daje prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dzień pierwszy będzie uświetniony dziewiątą edycją konkursu „Przedsiębiorca 2016 – Mój sposób na biznes”, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci w trzech kategoriach oceny. W tym samym dniu odbędzie się spotkanie z Elżbietą Rafalska Minister Rodziny i Pracy Polityki Społecznej. W drugim dniu Park Technologicznych zachęci młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych ,..wciąż jest problem z zatrudnieniem specjalistów z sektora IT…,,– mówi Prezes Spółki Miasteczko Multimedialne Małgorzata Szostkiewicz. Dzień kolejny, którego gospodarzem jest Fundacja Pomyśl o Przyszłości poświęcony będzie m.in. debacie stu największych firm napędzających gospodarkę Sądecczyzny. W tym dniu spodziewamy się wizyty Wiesława Janczyka Wiceministra Finansów. Dwa ostatnie dni to planowane spotkania co-workingowe mające na celu współpracę wzajemną – co jest spójne z ideą Fundacji Pomyśl o Przyszłości jak i nowym krokiem segmentu Srebrnej Gospodarki o czym mówiła p. Wiesława Borczyk – Prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 sadecki-tydzien-przedsiebiorczosci