brainville.pl

Blog o rozwoju osobistym, biznesie, pracy i finansach

Praca

Co można robić po humanie?

Co można robić po humanie?

Liceum o profilu humanistycznym to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród współczesnych młodych ludzi. Nie da się ukryć, że chociaż mocno promowane są profile związane z matematyką oraz innymi przedmiotami ścisłymi, w naszym kraju naprawdę nie brakuje też humanistów. Co można robić po humanie? Poniżej garść podpowiedzi wskazówek dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat interesujących kierunków studiów.

Studia po humanie


Wbrew pozorom kierunki humanistyczne wcale nie są takie złe, jak sporo osób sądzi. Bez wątpienia po profilach humanistycznych kariera nie jest często tak zawrotna, jak na przykład po profilach przyrodniczych czy ścisłych, ale wciąż można dostać się na świetne studia, po których będzie można znaleźć naprawdę dobrą pracę. Wszystko zależy jednak od tego, na jaki kierunek wybierze się maturzysta. Które kierunki są szczególnie godne polecenia? Po pierwsze warto wspomnieć, że po humanie można iść na kierunki związane z prawem. Są one bardzo popularne, ale też pozwalają na rozwój zawodowy i karierę. Prawo można studiować zarówno na uczelniach państwowych, jak też na uczelniach prywatnych. Po studiach prawniczych warto pomyśleć o kolejnym etapie, jakim jest aplikacja.

Sprawdź również jak wygląda praca po technik informatyk

Kierunki psychologiczne


Kolejny naprawdę bardzo dobry pomysł to studia psychologiczne. Są one również bardzo popularne wśród osób, które uczęszczają na profile humanistyczne. Warto jednak wiedzieć o tym, że na psychologię bez problemu dostaną się również osoby, które uczyły się na kierunkach przyrodniczych. Jest to bowiem jeden z tych kierunków studiów, na których bardzo przydaje się na przykład wiedza z biologii. Wybierając się na kierunki humanistyczne, warto rozważyć również studia na profilach językowych. Można zdecydować się na przykład na studiowanie filologii, a to zawsze dobra opcja dla osób, które są utalentowane językowo. Znajomość języków obcych pozwala na rozwijanie się w wielu różnych branżach, w których najważniejsze jest właśnie to, aby biegle posługiwać się językiem.

studia po humanie

Kierunki związane z marketingiem i reklamą


Świetną opcją na rozwój kariery dla osób po humanie są również różnego rodzaje kierunki dotyczące marketingu, zarządzania, reklamy. To branże, które w ostatnich latach bardzo się rozwijają, co związane jest między innymi z rozwojem nowych kanałów sprzedaży. Współcześnie pracując w takich dziedzinach trzeba bowiem znać się między na innymi na e-commerce, a zatem handlu przez internet. Co jeszcze można studiować po humanie? Czy to wszystkie możliwości? Zdecydowanie nie. Warto wejść na strony internetowe różnych uczelni i sprawdzić, jakie kierunki są w ich ofertach w tym roku akademickim. W internecie znajdują się szczegółowe informacje na temat rekrutacji, każdy tegoroczny maturzysta bez problemu znajdzie potrzebne mu informacje dotyczące tego, jakie przedmioty zdawane na maturze są wymagane do tego, aby dostać się na studia. Po humanie można podejmować wiele różnych interesujących kierunków, dlatego warto zainteresować się tym trochę bardziej. Najbliższy rok akademicki zaczyna się przecież już w październiku.

Przeczytaj również https://brainville.pl/komunikacja-werbalna-i-niewerbalna-w-praktyce/

Udostępnij