brainville.pl

Blog o rozwoju osobistym, biznesie, pracy i finansach

Praca

Jak zamieścić ogłoszenie o pracę?

Jak zamieścić ogłoszenie o pracę?

Wiele osób zastanawia się gdzie zamieścić ogłoszenie szukam pracy. W dzisiejszych pracach zdecydowanie łatwiej jest znaleźć zatrudnienie niż kiedyś, ponieważ możliwości są dużo większe. Trzeba się jednak zastanowić, gdzie najlepiej zamieścić ogłoszenie o pracę, żeby dotarło do zainteresowanego pracodawcy.

Rekrutacja do pracy

Nowe osoby rekrutuje się obecnie za pośrednictwem internetu, który jest prawdziwym medium informacji. Osoby po studiach, które dopiero zaczynają szukać pracy mają dosyć ciężkie zadanie. Same studia tak naprawdę nic nie gwarantują, a pracodawcy szukają zazwyczaj kogoś z doświadczeniem. Dlatego już w czasie studiów warto zdobywać doświadczenie, żeby później nie zaczynać od zera. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie najlepiej zamieścić ogłoszenie, żeby szybko znaleźć zatrudnienie. Nie ma się też co nastawiać, że znajdziemy pracę w kilka dni, ponieważ poszukiwania mogą być czasami bardzo czasochłonne. Czasami nawet kilka tygodni może zająć pracodawcy sprawdzenie wszystkich CV oraz przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. Nie ma się jednak co zniechęcać, ponieważ każdy musi przejść dokładnie tę samą drogę. Ogłoszenie o pracę można umieścić w wielu miejscach. Zanim zaczniesz szukać pracy powinieneś się do tego odpowiednio przygotować.

Zobacz także: Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

Przygotowanie CV

Podstawą jest przygotowanie dobrego CV, który zainteresuje twojego przyszłego pracodawcę. W CV należy koniecznie zamieścić informacje o wszelkich kursach oraz umiejętnościach dodatkowych. Pozwoli to wyróżnić twoje zgłoszenie na tle innych kandydatów. Zdarza się to bardzo rzadko, ale czasami rekruterzy przeglądają prywatne profile osób w serwisach zawodowych oraz społecznościowych. Dlatego lepiej ograniczyć wrzucanie kompromitujących zdjęć na takie miejsca jak Instagram lub Facebook. Można też zmienić swoje konto na prywatne i o nic się już nie martwić. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Polsce serwisy zawodowe. Można śmiało powiedzieć, że jest to idealne źródło wiedzy o pracodawcach oraz pracownikach. Na takim profilu należy zamieszczać jedynie prawdziwe informacje, a do tego trzeba go na bieżąco aktualizować.

Wybór miejsca pracy

W dzisiejszych czasach warto posiadać konto przynajmniej na jednym z serwisów zawodowych. Grupy poświęcone poszukiwaniu pracy są tworzone także na Facebooku. Można spróbować dołączyć do takiej grupy i komunikować się z innymi kandydatami. Warto się też zastanowić, czego tak naprawdę szukamy. Niektórzy nie mają żadnych planów przyszłość i wykonywanie kolejnych ruchów przychodzi im z dużą trudnością. Bardzo inspirujące może być hobbystyczne przeglądanie ofert. Należy koniecznie przeanalizować swoje aktualne doświadczenie zawodowe. Można się też zastanowić, czy twój kierunek studiów pozwoli podjąć pracę w danej firmie. Poszukiwanie pracy będzie łatwiejsze, jeżeli wypiszesz swoje zainteresowania, osiągnięcia oraz umiejętności. Najlepiej opierać się na dotychczasowych osiągnięciach i robić to, w czym naprawdę jesteś dobry. Najważniejsze, żeby praca była dla nas satysfakcjonująca i sprawiała nam przyjemność. Każde ogłoszenie o pracę powinno być dokładnie przygotowane.

Co to jest coaching? 

Udostępnij